Merhabalar Sevgili Balıklar ve Yükselen Balıklar,
30 Kasım İkizler Ay tutulması sizlerin 4. evinde gerçekleşiyor. Eviniz, yuvanız, ebevynleriniz, evle alakalı herhangi şeylerle ilgili bir dönemi kapatıyor olacaksınız . Etkileri 1-2 ay sürecek.Evinizin huzuru geri gelir belki ne dersiniz:) Köşe evlerden gelen tutulmalar çok önemlidir. Çok etki alcagınızı söylemek hiçte yanlış olmaz duygusal balıklar✨
14 aralıktaki Yay burcundaki Güneş tutulması sizlerin kariyer alanınızda. Toplum önündeki statünüz, kariyerinizle ile ilgili güzel başlangıçlar ve destekler olacak. En az 6 ay etkisi sürecek. 10. ev toplum evidir. Herkesin gördüğü bir alandaki olacak tutulma sizi herkesin önünde parlatacaktır.
17 Aralıkta Saturn Kova geçişi var. Bundan sonraki gündeminiz artık sizin 2. evinizde olacak. Satürn sizi son 2,5 yıldır yakın cevreniz, iletişimleriniz ilgili gündemlerde çok yordu ve ödülleriniz gelmiştir artık bu gündemlerin içinden. Artık şimdi Saturn sizi kendi paranızı kazanmanızı görmeyi bekliyor 2,5 yıl sınayacagından daha çok bu konuları gözden geçirmeye başlayacaksınız önümüzdeki 2,5 sene. 19 aralıkta da Jüpiter kova burcuna geçmesiyle size elinize para geçmesi için Jüpiter’den destekler gelecek ve gökyüzü şans verecek. 1 yıl Jüpiter 2.evinize şans veriyor ama Satürn’de bir yandan 2,5 sene aynı alanda sabrınızı zorlayacak. Jüpiter hazır şans vermişken finansal konular, yatırımlar, para kazanmanız için bir sürü fırsat önünüze çıkacak. 
20-21 Aralık gibi Güneş Merkür kavusumu var. Kariyerle ilgili parlamaların başlaması kaçınılmaz. Şansınız artıyor balıklar!
21 aralık itibariyle o çok istediğiniz idealleriniz ve sosyal çevrenizle ilgili gündemler söz konusu. Saturn-Jüpiter kavusumuyla insanların gözündeki itibarınız ve işinizle ile ilgili de çok önemli bir döngü başlatacaksınız. Güzel bir ay olsun💎