Yasemin Türen, Mart 1992 Şişli/İstanbul doğumludur. 

İlköğretimini İstek Vakfı okullarında, lise eğitimini ise Çamlıca Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. 2009 senesinde kazandığı Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde okuduktan sonra, Doğuş Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık alanında bölüm birinciliği ile mezun olmuştur. Şu anda ise halen üniversite okumaktadır. Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisidir. İyi derecede de İngilizcesi vardır. 

2009 senesinden beri tarot baksa da 2012 senesinde keşfettiği duru görü yeteneğinden sonra astroloji başta olmak üzere, spiritüelizm, karma, astral seyahat, telapati, meditasyon, auralar, çakralar, metafizik, okültizm, ezoterizm, ölüm ve ölüm ötesi gibi konularla ilgilenip daha detaylı araştırmalar yapmıştır. Bir çok uygulama ile olağanüstü deneyimler yaşamış ve bu hayattaki misyonunu aramaya yönelmiştir. Bu yolda her zaman ona ışık tutan astrolojiye ilgisi senelerdir devam etmiştir. 2019 yılında HPN akademiden hipnoz eğitimi almıştır. Eğitmeni Hüseyin Demir’in tanıştırmış olduğu astrolog bir arkadaşı ile astroloji sohbetleri sonrası astrolojiye olan merakı giderek artmış ve bu merak ile kendini bu alanda profesyonel olarak geliştirmeye karar vermiştir. Astrolojinin hayatındaki en büyük, sağlam dönüm noktası olduğunu ve gökyüzünün hayatındaki en büyük yol göstericisi olduğunu düşünmektedir. Bilgisinin ve tecrübesinin yol göstericiliğinde kollektife hizmet ederek, diğer insanların hayatlarına ışık tutmayı istemiş ve hayatlarına yön vermelerine vesile olmayı kendine misyon edinmiştir. 

Astrolojide profesyonel olarak ilerleme kararı ile astrolojinin bir çok farklı alanında araştırmalar yapmıştır. Rezzan Kiraz’dan aldığı “Klasik Astroloji” eğitiminden hemen sonra “Modern Batı Astrolojisi” ile tanışmış ve Pusula Astrolojiye üye olmuştur. Pusula Astrolojinin kurucusu olan eğitmeni Astrolog Esin Kısakol’dan her gün sabah ve akşam özel ders alarak ile orta ve ileri eğitimini tamamlamış, sertifikalarını almıştır. Şu anda halen verdiği astroloji danışmanlıkların yanı sıra, Pusula Astroloji’de eğitmenlik de yapmaktadır. Aynı zamanda kendisi suan güncel olarak Öner Döşerin kurucusu olduğu Astroloji Okuluna kayıtlı olup, hocası Öner Döşerden “Klasik Batı Astrolojisi” eğitimlerine devam etmektedir. Astrolojinin en çok “Finansal Astroloji” dalıyla ilgilenmektedir.

Aldığı diğer eğitimler ve sertifikalar;

-Anlayarak Hızlı Okuma

-Diksiyon

-Sosyal Medya Uzmanlığı

-Sosyal Medya Yöneticiliği

-Dijital Pazarlama Uzmanlığı

-Reklamcılık ve Pazarlama

-İkna Teknikleri

-Hipnoz

-Temel Oyunculuk Eğitimi

-Kamera Önü Oyunculuğu

İnstagram: @astrologyasemin

E-mail: astro@yaseminturen.com

İlgilendiği Sporlar; Yüzme, Cimnastik, Sualtı Hokeyi, Sualtı ragbisidir. Kendisi aynı zamanda eski cimnastik ve yüzme antrenörü olup altın, bronz, gümüş belgelerine sahip eski cankurtarandır. Çocukluğundan beri spor hayatına profesyonel olarak yüzme ve cimnastik ile başlayıp, sualtı hokeyi ve sualtı ragbisiyle devam ederek senelerce Türkiye şampiyonalarına katılmış ve bir sandık dolusu madalyaya da sahip olmuştur. Ayrıca sualtı hokeyinde ve ragbisinde yurtdışında duzenlenmiş müsabakalara da katılmış ve milli takım aday kadrosuna tam 5 kez seçilmeye hak kazanmıştır. Şuanda ise astroloji dışında bir yandan modellik ve oyunculuk yapmaktadır.