Mayıs 2021 – Yengeç Burcu

11 Mayıs Boğa Yeniayı ise sizlerin 11. evinde gerçekleşti. Büyük hedefler, büyük hayaller, sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, kariyerinizdeki getirilerin artması, terfilerle ilgili fırsatlar, bir başka konuma/statüye yükselme imkanları, aşk hayatınızda da hatta hareketlenme olabilir. Sosyalleşmekten keyif duycağınız, yeni bir sosyal çevre, yeni arkadaş grubu ile fırsatlar göreceksiniz. Hatta eş/sevgili/flört veya varsa ortaktan destekler gelebilir.

14 Mayıs Jüpiter’in balık burcuna geçişi ise 9. evinizde meydana geliyor. En büyük şans evidir 9. ev ve Jüpiter orayı parlatacak. Sorunlarınıza şifa, hayata bakışınızda güzellikler, seyahatler, uzak çevrelerde güzel fırsatlar, sosyal medyada güzel gelişmeler, yabancılarla çalışmalar, yurtıdısı konuları ile ilgili fırsatlar, eğitimler veya uzaklarla bağlantılı ticari ilişkilerinizle ilgili yeni başlangıçlar söz konusu olabilir.

26 Mayıs Ay tutulması ise 6. evinizde meydana geliyor. İş ortamınız, alışkanlıklarınız, yeme içme düzeniniz, iş temponuz, rutinlerinizle ile ilgili büyük gündemler geliyor hazır olun. Çalışmıyorsanız mutlaka beslenme düzeniniz bile olsa bir değişim yaşayacaksınız. Sağlık veya iş ortamınız konusunda zorlanmalar veya dönüşümler de geliyor olabilir. (Tutulma etkileri – + 3 aydır ama tutulma sonrası gündemler daha da belirginleşecektir)

30 Mayısta başlayacak olan Merkür retrosu sizlerin 12.evinizde oluşu; düşüncelerinizde karmaşa, iç dünyanızda olayları çözmeye çalışmanız görülebilir. Zihniniz bulanıklaşabilir, çok zorlanabilirsiniz. Geçmişe yönelip gelecekle ilgili umutsuzluğa kapılma görülebilir. Bunu yaşamanızı istiyor gökyüzü üzülmeyin biraz içe yöneleceksiniz. Evden çıkmak bile istemeyeceksiniz muhtemelen. Konuşmayı ertelediğiniz veya küs olduğunuz kişilerle yüzleşmeler yaşanabilir. Depresif bir ruh hali görülecektir. Bütün ilişkilerinizi gözden geçireceksiniz. Büyük iş kararlarınızı 26 Haziran sonrasına bırakmak da fayda olacak cunku çok keyifli bir dönemde hissetmeyeceksiniz. Sevgiler