Astrolog Yasemin Türen

YASEMİN TÜREN

image_6487327

Yasemin Türen

Astrolog

E-mail:

Yasemin Türen, 1992 Şişli/İstanbul doğumludur. İlköğretimini İstek Vakfı okullarında, lise eğitimini ise Çamlıca Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. 2009 senesinde kazandığı Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde 5 sene okuduktan sonra 2014 yılında yeniden sınava girerek Doğuş Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık alanında bölüm birinciliği ile mezun olmuştur. Akabinde ise uzaktan eğitim ile 3. üniversitesinde Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrenciliğine devam ederken ise ani bir kararla tamamen astrolojiye yönelme kararı almıştır. İyi derecede de İngilizcesi vardır. 

2009 senesinde tanıştığı tarot kartları ve sonrası spiritüel dünyaya asıl girişini 2012 senesinde keşfettiği duru görü yeteneğinden sonra gerçekleştirmiştir. (Hala o seneden beri aynı tarot destesine tek bir zarar gelmemiştir.) Duru görü ve tarottan sonra astroloji başta olmak üzere, spiritüelizm, karma,  bilinçaltı yönetimi, astral seyahat, telapati, meditasyonlar, auralar, çakralar, metafizik, reiki, parapsikoloji, ölüm ve ölüm ötesi gibi konularla ilgilenip daha detaylı araştırmalar yapmıştır. Ve 2012den sonra artık sadece spiritüel ve kişisel gelişim üzerine kitaplar okumaya başlamıştır. Bir çok uygulama ve daha çok hem yakın çevresi hem kendi üzerinde denediği vede yaşanılan olağanüstü deneyimler ile bu hayattaki misyonunu aramaya ise özellikle 2014 yılından sonra yönelmiştir. Bu yolda her zaman ona ışık tutan astrolojiye ilgisi tabi bu süre zarfında da yine hep devam etmiştir. (Hala daha devam da etmektedir.) 

2018 ve 2019 yılını daha çok kendini ve hayatı anlamaya çalıştığı ve sorguladığı bir dönem olarak görüyor. Özellikle 2019 yılında HPN akademiden aldığı hipnoz eğitimi sonrası eğitmeni Hüseyin Demir’in tanıştırmış olduğu astrolog bir arkadaşı ile astroloji sohbetleri sonrası astrolojiye olan merakı giderek artmış ve bu merak ile kendini bu alanda daha da profesyonel olarak geliştirmeye karar vermiştir. Astrolojinin hayatındaki en büyük, sağlam dönüm noktası olduğunu ve gökyüzünün hayatındaki en büyük yol göstericisi olduğunu söylemektedir. Bilgisinin ve hatta bazen geçmişteki hatalarının, eğitici tecrübelerinin, deneyimlerinin yol göstericiliğinde, özellikle kendi doğum haritasında da gözüken yaşam planına da bağlı kalıp; kollektife hizmet ederek, diğer insanların hayatlarına ışık tutmayı istemiş ve hayatlarına yön vermelerine vesile olmayı kendine misyon edinmiştir. Astrolojide profesyonel olarak ilerleme kararı sonrasında ise astrolojinin bir çok farklı alanında da araştırmalar yapmıştır. İlk önce Rezzan Kiraz’dan aldığı  Temel Astroloji (2019) eğitiminden hemen sonra “Modern Batı Astrolojisi” ile tanışmış ve Pusula Astrolojiye üye olmuştur. (2019) Pusula Astrolojinin kurucusu olan eğitmeni Astrolog Esin Kısakol’dan her gün sabah ve akşam birebir özel ders alarak ilk, orta ve ileri eğitimini tamamlamış, sertifikalarını almıştır. Mezuniyetliği sonrası astroloji danışmanlıkların yanı sıra, Pusula Astroloji’de bir süre eğitmenlik de yapmıştır. 

Astroloji dünyasında Pusula Astrolojide stajyer hocalığa başladığı süre zarfında astrolojinin derya deniz bir platform olduğunun bilincinde olduğundan, hemen akabinde de Öner Döşer’in kurucusu olduğu Astroart Astroloji Okuluna kayıt olup, hocası Öner Döşerden de “Klasik Batı Astrolojisi” eğitimlerini alıp, sertifikalarını almıştır.(2020&2021)

Hayatımın en yorucu ve maalesef ki belkide en riskli ama her şeye rağmen en verimli seneleri 2020 ve 2021 seneleridir diye ifade etmektedir. Özellikle 2021 yılının sonuna doğru astrolojide önü daha da açılmaya başlamış, önceleri sadece bir kaç dergide ve gazete de yazarlık yapmaktayken bir anda çok istediği milliyet gazetesinde de düzenli köşe yazarlığı yapabilmesi için teklif gelmiş ve anlaşmıştır. Akabinde bazı radyo programlarına da katılmış ve bu programlarda hayata dair ve astroloji üzerine konuşmalar gerçekleştirmiştir. 2021 yılının sonuna doğru ise yılın çıkış yapan astrologu ödülüne layık görülmüş ve altın kalite ödül töreninde ödülünü almıştır. 

2022 yılının Ocak ayına kadarki süreçte astrolojiden, oyunculuk, modelliğe kadar bir çok sektörde aynı anda hem aktif çalışıp hem bir yandan kendine yatırım yaparak eğitim almaya devam ettiğinden, tamda bu yüzden 2022 yılını komple dinlenmeye, aktif bir hayattan uzak, sosyal medyadan uzak, hatta medyatik olan her seyden uzak ve daha sakin bir yaşam yaşamak isteyerek kendini inzivaya ayırmış, sonrasında daha güçlü ayağa kalkabilmek için hayallerine ufak bir mola vermiştir. (2022 senesi için aslında daha çok minik bir dinlenme vede sadece uzaktan analizle asıl gerçeğine ulaşma dönemi diye bahsetmektedir. O çok sevdiği astroloji ve doğum haritası danışmanlıklarına ara verdiği dönemi minik bir dinlenme diye ifade etse de bir şekilde astroloji ve gökyüzü ile gönülden bağı devam etmiştir.)

Şimdi 2023 yılında ise artık ne istediğini veya kim olmak istediğini yada nasıl olmak istediğinin daha iyi bilincinde olduğunu ifade etmektedir. 2023 ve sonrası için bazı hayalleri manifestlerken tezahür edip bir yandan şükrederek; “artık daha da büyüdüm, sakinleştim ve kendim olmak için verdiğim sert mücadelenin yerini mucizelere bırakıyorum” diye bahsetmektedir.

Astrolojiyle ilgili aldığı tüm eğitimler ve değerli hocaları; 

1-Hande Kazanova ile finansal astroloji (2021)

2-Dilara Efeoğlu ile açılar ve diğer açı kalıpları, orta noktalar ve harmonikler (2020)

3-Burcu Çakır ile kariyer ve meslek göstergeleri, Sinastri ve kompozit haritalar teknikleri eğitimi (2021)

4-Dr. Sena Büyükçopur ile Psikolojik rahatsızlar ve diğer sağlık göstergeleri (2021)

5-Yeşne Karaca İren ile karmik, ruhsal ve dinsel göstergeler (2021)

6-Ve Mustafa Konur (Genel Harita okuma teknikleri ve Astronomi) (2020)

7-Rezzan Kiraz-Temel Astroloji Giriş (2019)

8-Pusula Astroloji(Esin Kısakol); Modern Batı Astrolojisi (2019-2020)

9-Öner Döşer-Astroloji Okulu; Klasik Batı Astrolojisi(2020-2021)

Astroloji dışındaki aldığı diğer eğitimler ve sertifikalar;

-Anlayarak Hızlı Okuma (2017)

-Diksiyon, Etkili Hitabet (2017)

-Sosyal Medya Uzmanlığı (2020)

-Sosyal Medya Yöneticiliği (2020)

-Dijital Pazarlama Uzmanlığı (2020)

-Reklamcılık ve Pazarlama (2020)

-Genel İkna Teknikleri (2017)

-Temel Hipnoza Giriş- Hüseyin Demir(2019)

-Genel Klasik Tarot (2017)

-Spirtuel Koçluk-Pınar Tuba Kaya(2016)

-Temel Oyunculuğa Giriş-Caner Kurtaran(2020)

-Kamera Önü Oyunculuk-Metin Balekoğlu(2021)

-İleri Derece Kamera Önü-Derya Şen(2021)

-Modellik, Doğru Duruş ve Yürüyüş tarzı (2017)